Zmiany w technice dentystycznej

Biżuteria nazębna
30 maja 2017
Krwawiące dziąsła w ciąży
12 czerwca 2017
Pokaż wszystkie

Chcemy wiedzieć, na czym polega leczenie kanałowe. Reputację ma nieciekawą. Wszyscy boją się borowania. Myślimy, że jest skomplikowane i kosztowne. A na czym polega leczenie kanałowe zęba czy boli i jak długo trwa, okazuje się w trakcie leczenia.

Technologie stomatologiczne podlegają ewolucji i wpływom innych dziedzin. Wszystko się zmienia. To co było wczoraj normą, dziś jest przeżytkiem. Właściwie słowo ewolucja nie oddaje tempa przemian. Zdarzenia następują po sobie w rytmie raczej rewolucyjnym.

Tak więc kiedyś leczenie kanałowe wiązało się ze sporą udręką. Najpierw borowanie zakażonego próchnicą zęba. Następnie dewitalizacja, czyli zniszczenie nerwu. Na szczęście dziś dentyści odeszli od tej procedury. Była bolesna i niebezpieczna dla organizmu. Podczas zabiegu zatrucia nerwu podawane były toksyczne substancje. Nie mogło to nie mieć znaczenia dla zdrowia. Obecnie wszystko dzieje się o wiele szybciej i najważniejsze – bezboleśnie.

Podsumowując, leczenie kanałowe polega na usunięciu zniszczonej części tkanek wewnątrz zęba wraz z nerwami przewodzącymi; udrożnieniu kanałów w korzeniach zęba; wypełnieniu pustej przestrzeni materiałem mineralnym; zasklepieniu zęba plomba światłoczułą. I gotowe!

Komentarze są wyłączone.