Wybielanie zębów

Wskazania do ekstrakcji zęba
13 września 2018
Zapalenie śluzówki jamy ustnej
27 września 2018
Pokaż wszystkie

Białe zęby stanowią obecnie niemal cel, do którego wszyscy dążymy. Każdy przecież chce wyglądać jak gwiazda filmowa i olśniewać uśmiechem. Prawdą jest jednak, że mało kto został przez naturę obdarzony idealnie śnieżnobiałymi zębami. Większość z nas musi naturze nieco pomóc.

Wybielanie zębów jest jedynym z zabiegów stomatologii estetycznej, na który decyduje się coraz większa liczba pacjentów. Naturalny kolor zębów rzadko ma coś wspólnego z idealną bielą, a czasami odcieniem różnią się nawet zęby u jednej osoby. Decydują o tym przede wszystkim uwarunkowania genetyczne, ale także nasza dieta, codzienne nawyki i poziom higieny. Warto zaznaczyć, że wiele przebarwień fundujemy naszym zębom sami, korzystając z używek, takich jak papierosy, czerwone wino czy kawa. Niekorzystnie na kolor zębów wpływa też herbata, wiśnie czy jagody, a także niektóre przyjmowane leki. Bez względu na powód przebarwień, można je usunąć i to w dość łatwy sposób.

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że przebarwienia na zębach mają ścisły związek z nieusuniętym kamieniem nazębnym. Odłożona warstwa kamienia ma szarawy kolor i z pewnością nie dodaje nam urody. Usunięcie kamienia nazębnego to pierwszy krok do śnieżnobiałego uśmiechu.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych past o działaniu wybielającym. Są one bardzo skuteczne, stosuje się je w zamian za zwykłą pastę lub jako uzupełnienie codziennej higieny. Trzeba jednak pamiętać o tym, że pasty wybielające zawierają w swoim składzie ścierające drobinki, działające jak papier ścierny. Jeśli będziemy stosować takie pasty przez długi czas, możemy zniszczyć cienką warstwę szkliwa, narażając swoje zęby na nadwrażliwość. Tak czy inaczej, pasty wybielające są prostym, powszechnie dostępnym i stosunkowo tanim sposobem na biały uśmiech.

Inną możliwością jest wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym. Taki zabieg jest bezbolesny i bezinwazyjny, a naprawdę skuteczny. Efekty są widoczne przez długi czas, jednak wymagają od nas rezygnacji ze spożywania produktów powodujących przebarwienia.

Sprawdź usługi gabinetu Steczko – implanty, leczenie kanałowe, periodontolog i ortodonta Kraków

Komentarze są wyłączone.