Wybielanie zębów – czy to bezpieczne?

Szkliwiak – cichy zabójca trudny do schwytania
27 października 2019
Zalecenia po zabiegach stomatologicznych
13 listopada 2019
Pokaż wszystkie

Wybielanie zębów jest bardzo popularnym w ostatnim czasie zabiegiem. Każdy chce mieć piękne, białe zęby, a w naturze mają je tylko nieliczni szczęśliwcy. Naturze trzeba pomoc, dlatego gabinety stomatologiczne, w których wybielane są zęby pękają w szwach. Sklepowe półki uginają się pod ciężarem środków służących do wybielania zębów. Nasuwa się pytanie – czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Wybielanie zębów ma na celu przywrócenie im białego koloru, zlikwidowanie bardzo nieestetycznych odbarwień. Z czego biorą się takie przebarwienia? Z niektórych spożywanych pokarmów, np. z kawy czy czerwonego wina, z nieodpowiedniej diety, palenia papierosów, a także z przyjmowanych leków. Na rynku dostępnych jest wiele środków wybielających, które możemy zastosować samodzielnie w domu, oszczędzając czas i stres, bo przecież wizyta w gabinecie stomatologicznym zawsze niewielki stres wywołuje. Pytanie, czy to bezpieczne? I tak, i nie. Oczywiście, możemy być pewni, że środki wybielające nam nie zaszkodzą bezpośrednio, są przecież przebadane i bezpieczne dla nas i naszych zębów. Trzeba jedynie pamiętać o tym, że pasty wybielające posiadają w swoim składzie maleńkie drobne kryształki, których zadaniem jest usunięcie mechaniczne odbarwień. Działają one na zasadzie papieru ściernego, który po prostu ściera z powierzchni zębów warstwę zanieczyszczeń. Niestety, razem z nimi ściera także szkliwo. Tutaj właśnie jest pewne niebezpieczeństwo. Starte szkliwo musi się odbudować, a zanim się to stanie, nasze zęby będą bardzo nadwrażliwe. To nieprzyjemne odczucie skutecznie zmniejszające naszą radość z białych zębów.

Jeśli weźmiemy pod uwagę wybielanie zębów u dentysty, tutaj możemy być w pełni spokojni. Naszemu szkliwu nic nie grozi, cały zabieg jest szybki i bezbolesny, a także w pełni bezpieczny. Jedynym mankamentem jest fakt, że zabieg taki nie jest jednorazowy i trzeba go będzie powtarzać, plusem jest jednak to, że efekt widoczny jest natychmiastowo po zabiegu, nie trzeba na niego czekać.

Gabinet dobrego dentysty – odwiedź Steczk0.

Komentarze są wyłączone.