Ząb leczony kanałowo a wyrwanie tego zęba

Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez  matias 7 miesiące, 3 tygodnie temu.

Przeglądajasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
 • Autor
  Wpisy
 • #32

  matias
  Uzytkownik

  Nie wiedziałem jak nazwać temat jednak postaram się opisać moją sytuację.
  Dwa lata temu miałem leczony ząb (górna piątka) kanałowo i po całej akcji praktycznie zapomniałem, że taka sytuacja miała miejsce. Niestety kilka dni temu podczas jedzenia ząb po prostu złamał się (ukruszył) i została jedna ścianka która wczoraj dodatkowo złamała się. Zakładam, że ząb jest do usunięcia tylko pytanie co z jego korzeniami – jak wygląda sprawa z ich pozbyciem się. Czy będzie to boleć i będzie mi musiał dentysta grzebać w tych resztkach zęba?

  #55

  Amelia

  Polecam udać się do jakiegoś dobrego dentysty i jak by on to widział. Protezę odradzam, implant drogi i niekoniecznie taki oczywisty w Twoim wypadku. Musi to widzieć dentysta, żeby móc ocenić.

  #56

  Aga

  Z tego co się orientuję to do implantów też dziąsła muszą być zdrowe. A czy Ty przypadkiem nie masz jakiś problemów z dziąsłami?

  #57

  matias
  Uzytkownik

  Nie wiem. Jedynie co odczuwam to czasami dyskomfort przy jedzeniu czy piciu. A tak chyba jakoś z nimi nie mam problemów.

  #58

  Aga

  To również podlega ocenie dentysty. W każdym razie musisz to skonsultować ze specjalistą.

  #59

  Róża

  Medycyna jest dziś na tyle rozwinięta, że jest kilka rozwiązań dla Ciebie. Pytanie które zalecenie wybierze Twój dentysta. Fakt faktem, że istotne jest również to czy masz zdrowe dziąsła.

  #60

  Mateusz

  Odwiedź gabinet dentystyczny Steczko – miałem podobny problem do Twojego i tam mi pomogli. Od tamtej pory mam do nich zaufanie, chodzę tylko do nich i polecam ten gabinet przy okazji problemów innych z zębami.

  #61

  Janek

  Chłopie,
  nie rozdrabniaj się, nie szukaj odpowiedzi na forum tylko udaj się do dentysty. Jasne i proste.

  #62

  Aniela

  Dobry dentysta jest wstanie zrobić cuda z naszymi zębami. Nie ma rzeczy niemożliwych.

  #63

  matias
  Uzytkownik

  Chyba też tak zrobię i się zapiszę do jakiegoś dentysty. Mam nadzieję, że znajdzie dla mnie jakieś rozwiązanie. Tymczasem dziękuję wszystkim za chęć pomocy.

Przeglądajasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.