Szczoteczka elektryczna czy może manualna?

Resekcja? Brzmi groźnie!
13 października 2019
Szkliwiak – cichy zabójca trudny do schwytania
27 października 2019
Pokaż wszystkie

Szczoteczka elektryczna, czy zwykła? Wielu ludzi zadaje sobie to pytanie. Zarówno fanów jednej i drugiej jest mnóstwo. Pytanie tylko, która szczoteczka jest skuteczniejsza? Która przyniesie lepsze efekty i w którą z nich warto zainwestować?

Szczoteczkę zwykłą docenia się za łatwość używania, nie trzeba jej ładować, łatwo się czyści, często można ją wymieniać, jest lekka, nie wymaga dostępu do prądu i samemu decyduje się o tym jak myje się zęby (czy w poprzek, czy na okrętkę itp). Poza tym, szczoteczka manualna to ta, którą potrafimy używać od dziecka, dlatego jesteśmy pewniejsi, bardziej jej ufamy.

Szczoteczka elektryczna też ma mnóstwo zalet. Intensywnie czyści, bo sama się obraca i wykonuje mnóstwo obrotów, zwykle posiada licznik czasu, także odmierza nam dwie minuty mycia zębów, można do niej stosować wszystkie pasty, dobrze radzi sobie z kamieniem nazębnym i masuje dziąsła. Szczoteczki elektryczne występują w kilku rodzajach, z czego najnowocześniejszą są szczoteczki soniczne, czyszczące zęby za pomocą fali dźwiękowej. Brzmi to trochę kosmicznie, ale okazuje się, że to jak najbardziej możliwe.

Którą wybrać? Jedyną słuszną radą jest stosowanie obydwu szczoteczek. Co jakiś czas warto porządnie wymasować i wypolerować zęby za pomocą szczoteczki elektrycznej jednak przy częstszym myciu zębów niż raz dziennie warto użyć zwykłej szczoteczki, by delikatnie wyszorować i oczyścić zęby. Można użyć dowolnej pasty, potem wypłukać wodą i płynem do zębów, a będą lśniąco czyste.

Tak naprawdę, ważniejsze od rodzaju użytej szczoteczki jest to, czy będzie ona regularnie stosowana. Nawet najlepsza i najnowocześniejsza szczoteczka nie będzie spełniała swojego zadania, jeżeli będzie tylko stała na półce w łazience. Tylko regularne szczotkowanie zębów zapewni im piękny wygląd i zdrowie.

Szczoteczki elektryczne zyskują coraz więcej zwolenników, ale wciąż nie brakuje tych, którzy wolą sprawdzone rozwiązania. Oba z nich są dobre, o ile będą stosowane razem z nicią dentystyczną i płukankami.

Odwiedź stronę SteczkoDentysta.pl – gabinet dentystyczny, dobry ortodonta i stomatolog.

Komentarze są wyłączone.