Stomatologia estetyczna

Stomatolog dla dziecka
20 września 2019
Resekcja korzenia zębowego
6 października 2019
Pokaż wszystkie

Zdrowy uśmiech należy do kanonu współczesnego piękna. Osoby chcące wyróżnić się spośród tłumu zadbanym uśmiechem potrafią wydać na ten cel dość spore pieniądze. Wszystko po to, aby poprawić komfort swojego życia. Zabiegi, które wchodzą w skład stomatologii estetyczniej nie tylko skupiają się na redukcji przebarwień.

Wybielanie zębów należy do podstawowych zabiegów stomatologii estetycznej. Niewątpliwie współcześnie przy ważnych okazjach należy zadbać o swój uśmiech. W celu uzyskania dobrego efektu wizualnego należy pójść do gabinetu stomatologicznego, gdzie zostanie wykonany zabieg z użyciem nadtlenku wodoru. Dla osób, których zęby są zbyt wrażliwe na tego rodzaju interwencje jest alternatywny, ale dłuższy sposób. Polega on na wykonaniu indywidualnych nakładek, które dopasowane są do zębów pacjenta. Następnie przez 4-6 tygodni każdego dnia osoba nakłada specjalny żel wybielający i trzyma nakładki do 2 godzin dziennie. Dzięki temu zęby nie przeżywają takiego szoku, ale niestety proces trwa zdecydowanie dłużej.

Kolejnym często spotykanym zabiegiem jest wykonanie licówek estetycznych, które śmiało można nazwać „ortodoncją w 30 minut”. Dzięki dobudowanie z materiału o wysokiej jakości można uzyskać efekt prostych zębów. Przydaje się to w sytuacji, gdy problem nie jest duży. Przykładem może być usuwanie diastemy. Czasami zdarza się zaszaleć i efekty mogą zaskoczyć każdego. Tak to bywa w przypadku zastosowania koron na cyrkonie i licówek co pozwala na uzyskanie zmiany kształtu kilku zębów jednocześnie. Niestety zabiegi tego rodzaju nie należą do tanich.

Ciekawostką, która nie jest szeroko spotykana w społeczeństwie jest biżuteria nazębna. Może wydawać się to pewną fanaberią, jednakże efekt estetyczny jest zauważalny. Tego rodzaju interwencja potrafi rozświetlić uśmiech. Proces zakładania biżuterii jest dość łatwy, nie wymaga wiercenia. Ogranicza się do wyczyszczenia zęba i następnie za pomocą materiału adhezyjnego przyklejenia ozdoby. Trwałość zabiegu określa się na 6-12 miesięcy. W razie potrzeby można daną biżuterię usunąć wcześniej.

Komentarze są wyłączone.