Stan uzębienia, a nasz wpływ na zdrowie zębów

Resekcja zęba
13 lutego 2019
Stres a zęby
27 lutego 2019
Pokaż wszystkie

Stan uzębienia powinien być ważny dla wszystkich, nie tylko młodzieży czy osób dorosłych. Z własnego doświadczenia wiemy, że ból w jamie ustnej jest niekiedy nie do wytrzymania. W takich sytuacjach pomocą okazują się silne preparaty lub stomatolodzy. Należy przy tym pamiętać, że do większości takich sytuacji doprowadzamy przez swoje złe postępowanie.

Regularne mycie zębów i odbywania kontroli dentystycznych to absolutna podstawa i to od najmłodszych lat. Zapobieganie silnym bólom zębów jest możliwe. Wystarczy stosowanie się do dwóch prostych rad. Pierwsza z nich dotyczy regularnego mycia zębów. Dentyści radzą, by dokonywano tej czynności co najmniej trzy razy dziennie. Zwłaszcza po spożyciu większych porcji posiłków. Z tego płynie prosty wniosek – mycie jamy ustnej po śniadaniu, obiedzie oraz kolacji. Jeżeli np. w pracy czy w szkole nie mamy możliwości umycia zębów przy użyciu szczoteczki, zawsze możemy poratować się płynem antybakteryjnym do płukania jamy ustnej. Oczywiście, nie zastąpi nam on zwykłego mycia, jednak z całą pewnością lepiej jest zęby wypłukać, niż nie zrobić zupełnie nic. Druga porada to regularne odwiedzanie stomatologa (zapraszamy do wizyty w gabinecie SteczkoDentysta). Nie tylko podczas problemów z uzębieniem, ale także udawanie się na kontrole. Stałe wizyty w gabinetach dentystycznych sprawią, że zaraz po powstaniu problemów zostaną one szybko zauważone i zniwelowane. Znacznie mniej bolesne będzie usunięcie dopiero co powstałej próchnicy niż przeprowadzenie leczenia kanałowego czy konieczność ekstrakcji, czyli usunięcia zęba.

Dbanie o prawidłowy stan jamy ustnej będzie procentował w przyszłości. Nie tak szybko konieczne będzie nabycie sztucznej szczęki czy wyrywania całkowicie uszkodzonych zębów. Należy przy tym pamiętać, że zwlekanie z leczeniem zębów negatywnie wpływa na wydatki finansowe. Zamiast setek, będziemy musieli wydać tysiące złotych. To godzi nie tylko w nasze budżety, ale także czas. Doprowadzenie uzębienia do dobrej jakości trwa wiele godzin i wiąże się z nieprzyjemnym dyskomfortem.

Komentarze są wyłączone.