Resekcja zęba

Prognatyzm, czyli warga habsburska
6 lutego 2019
Stan uzębienia, a nasz wpływ na zdrowie zębów
20 lutego 2019
Pokaż wszystkie

Kiedy już zdecydujemy się na owiane złą sławą leczenie kanałowe, wydaje się nam, że wszystkie problemy właśnie przestały istnieć i nasze zęby zyskają nowe życie. Niestety, w rzeczywistości często zdarza się tak, że po leczeniu kanałowym pozostają bardzo nieprzyjemne powikłania, które wymagać będą tzw. resekcji zęba. Czym jest resekcja zęba?

Resekcja zęba jest zabiegiem wykonywanym w celu wyleczenia powikłań po leczeniu kanałowym zęba. Polega na ścięciu wierzchu korzenia zębowego i usunięciu stanu zapalnego dookoła zęba. Powikłania po leczeniu kanałowym są niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia, zwłaszcza jeśli stan zapalny przejdzie do puszki mózgowej albo doprowadzi do wstrząsu septycznego całego organizmu.

Refundacja resekcji zęba daje szansę na wyleczenie powikłań po leczeniu kanałowym dla tych, których nie stać na pokrycie pełnych kosztów wizyty u stomatologa (odwiedź SteczkoDentysta Gabinet Kraków). Refundacja ta to bardzo ważna zmiana w usługach świadczonych przez służbę zdrowia, która przyda się osobom nie poddającym się regularnej kontroli stomatologicznej, a tym samym bardziej narażonym na konieczność leczenia kanałowego i związane z tym powikłania. Refundacja resekcji zęba jest koniecznym posunięciem w dbaniu o zdrowie i życie pacjentów. Zwiększona dostępność świadczonych usług stomatologicznych ułatwi pacjentom i stomatologom sprawny przebieg leczenia schorzeń jamy ustnej.

Aby nie dopuścić do konieczności resekcji zęba, najlepiej jest w ogóle nie dopuścić do konieczności leczenia kanałowego. Leczenie kanałowe, nazywane inaczej endodontycznym, jest w zasadzie bardzo skuteczne, o ile zostanie przyprowadzone bardzo skrupulatnie i starannie. Jeśli jednak któryś z kanałów nie zostanie opracowany starannie, zabieg okaże się bezskuteczny, a ból z całą pewnością powróci i to ze zdwojoną siłą.

Leczenie kanałowe jest potrzebne, kiedy bakterie z próchnicy dojdą aż do miazgi zębowej, powodując jej obumarcie. Tak, czy inaczej, w większości przypadków jesteśmy w stanie temu zapobiec poprzez właściwą higienę jamy ustnej.

Komentarze są wyłączone.