Protezy

Powtórne umieszczenie zęba w jamie ustnej
27 sierpnia 2019
Rodzaje szczoteczek do zębów
13 września 2019
Pokaż wszystkie

Protetyka jest ważną dziedziną medycyny, która umożliwia nam na przywrócenie ładnego uśmiechu jak i funkcji polegającej na właściwym spożywaniu pokarmu. Współcześnie dysponujemy pełnym wachlarzem możliwości co do wyboru rodzaju protezy jak i materiałów, z którego zostanie ona wykonana. Niestety mimo tak szerokich możliwości, wciąż niektóre osoby nie chcą zdecydować się na korzystanie z usług medycyny w celu poprawy swojego komfortu jak i jakości życia

Implanty zębowe zdają się być idealnym rozwiązaniem na perspektywę długich lat. Pozwalają one nie tylko na odbudowę prawidłowego uśmiechu, ale także prowadzą do zahamowania procesu polegającego na resorpcji kości. Inne stosowane w praktyce techniki nie posiadają takich właściwości. Implanty niestety nie należą do tanich rozwiązań. Cena jednego potrafi wynieść około pięciu tysięcy złotych. Często stanowi to koszt, który jest nie do przeskoczenia. Zwłaszcza dla osób starszych.

Do tańszych rozwiązań należą protezy zębowe wykonywane ze sztucznych tworzyw. Mogą one być ruchome lub stałe. Te drugie mocuje się do zębów własnych lub wstawionych uprzednio implantów. Ruchome protezy to klasyka gatunku. I stanowią bardzo częsty przykład protetyki stomatologicznej. Protezy tego rodzaju opierają się na dziąsłach lub pozostałych w łukach zębach. Kolejnym bardzo rozpowszechnionym przykładem protetyki jest proteza całkowita wykonana z akrylu.

Zdecydowanie mniej naturalne skojarzenia wzbudzają protezy stałe. W ich skład wchodzą wszelkiego rodzaju korony, mosty czy licówki. Dzięki nim można odbudować zadawnione uszkodzenia zębów. Chociaż czasem wymaga to dodatkowego leczenia w postaci chirurgicznego lub ortodontycznego wydłużenia korony zęba.

Wszystkie te zabiegi mają na celu uchronienie naturalnego uzębienia lub zahamowanie procesów, które prowadzą w dalszej kolejności do pogorszenia jakości życia. Resorpcja kości, zaburzenia zgryzu, wzrost obciążenia stawów żuchwowo-skroniowych mogą prowadzić do przykrych w codziennym życiu konsekwencji.

Poznaj zakres usługi i zabiegów w gabinecie stomatologicznym Steczko Kraków.

Komentarze są wyłączone.