Protezy akronowe na miarę XXI wieku

Stomatologia w służbie dziecku
31 sierpnia 2017
Biżuteria nazębna – czy to bezpieczne?
17 września 2017
Pokaż wszystkie

Protezy akronowe to nowoczesne rozwiązanie dla osób, które decydują się na zastosowanie protezy zębowej. Czy jest acron? Jest to półprzeźroczysty materiał o jasnoróżowym zabarwieniu, który w swoim wyglądzie przypomina szyjki zębowe i dziąsła, doskonale stapiając się z nimi. Protezy akronowe cechują się wysoką sztywnością i wytrzymałością. Są niemal niezniszczalne. Nie jest możliwe ich złamanie nawet przy upadku. Dużą zaletą protez akronowych jest fakt, że materiał ten nie uczula, może być stosowany nawet u osób uczulonych na różne inne materiały. Nie powoduje też bolesnych podrażnień w jamie ustnej, które niestety pojawiają się czasem przy stosowaniu protez wykonanych z innego materiału.

Protezy akronowe nie ulegają odkształceniom podczas spożywania gorących posiłków. Ich kolor nie zmienia się nawet po długim użytkowaniu. Ponadto, takie rozwiązanie jest bardzo estetyczne. Klamry służące do mocowania protezy nie są widoczne, dzięki czemu proteza nie rzuca się tak bardzo w oczy. Plusem jest również łatwość w utrzymaniu protezy w czystości. Acron jest materiałem o niskiej chłonności, dzięki czemu łatwiej jest taką protezę wyczyścić.
Jakie wady mają protezy akronowe? Trudno jest takie znaleźć. Jedynym utrudnieniem może być fakt, że protezy tego typu najlepiej zastosować u osób, które posiadają chociaż trzy naturalne zęby, na których taka proteza zostanie zamocowana. Tylko wówczas proteza będzie rzeczywiście mało widoczna i elastyczna. U osób, które nie mają swoich zębów proteza musiałaby być znacznie większa, przez co mniej elastyczna i sprężysta. W takim wypadku jej stosowanie nie różniłoby się zbyt wiele od zwykłej protezy akrylowej.

Protezy akronowe to nowoczesne rozwiązanie, które wciąż zyskuje nowych zwolenników. Protezy tego typu są wygodne, komfortowe, a do tego bardzo estetyczne. Dzięki temu znacznie wzrasta pewność siebie i poczucie wartości, co jest bardzo ważne dla dobrego samopoczucia. Warto więc poznać ofertę protez akronowych, które powoli wypierają protezy akrylowe.

Komentarze są wyłączone.