Noworoczne postanowienia dla zdrowych zębów

Najczęstsze przyczyny bólu zęba
19 listopada 2017
Zęby mleczne u osób dorosłych
30 listopada 2017
Pokaż wszystkie

Nowy Rok to doskonały czas do powzięcia postanowień, również w zakresie naszego zdrowia. To idealny moment na przyjrzenie się swojej jamie ustnej i założeniu sobie, że w przyszłym roku zadbamy o jej kondycję. Przede wszystkim, w Nowym Roku dobrze byłoby chociaż dwa razy wybrać się na wizytę kontrolną do stomatologa.

Najlepiej zrobić to w półrocznych odstępach. Częste wizyty u dentysty zmniejszą ryzyko wystąpienia nieprawidłowości, a co za tym idzie, oszczędzą nam bólu i dyskomfortu, warto więc poświęcić te kilka chwil i umówić się na wizytę. Poza tym ważną kwestią jest mycie zębów. Co najmniej dwa razy dziennie, rano i wieczorem, przez czas 2 do 3 minut. To naprawdę niewiele biorąc pod uwagę to, co możemy uzyskać – zdrowy, biały uśmiech. W Nowym Roku trzeba też nadrobić wszelkie stomatologiczne zaległości. Być może mamy jakiś ubytek, z którym dziwnym trafem nie zdążyliśmy się do tej pory uporać? A może naszym planem na zeszły rok było wstawienie sobie implantu, ale jednak rok okazał się zbyt krótki? To idealny czas, by nadrobić zaległości. Trzeba pamiętać o tym, że czas poświęcony naszym zębom zwróci nam się z nawiązką.

W Nowym Roku warto przyjrzeć się bliżej naszej diecie. Czy nie ma w niej zbyt dużej ilości cukru? A może naszą ulubioną przekąską są kwaśne owoce? To wszystko sprawia, że zęby są nadwrażliwe, kasy rozpuszczają szkliwo, a my odczuwamy bardzo nieprzyjemne dolegliwości bólowe. Jeśli do tego naszym ulubionym napojem jest coca-cola i woda smakowa, to najwyższy czas, by coś zmienić w swoim życiu. Zdrowie naszych zębów jest tym, czego nie wolno nam odkładać na później. Próchnica i bakterie rozwijają się bardzo szybko, dlatego tak ważna jest szybka i zdecydowana reakcja. Odkładanie tego na później może tylko pogorszyć sytuację i sprawić, że mały problem urośnie do ogromnych rozmiarów. Nowy Rok to idealny czas na postanowienie sobie, że swoje zdrowie postawimy ponad wszystko. To piękny prezent, jaki możemy sprawić swoim zębom.

Komentarze są wyłączone.