Krwawiące dziąsła w ciąży

Zmiany w technice dentystycznej
1 czerwca 2017
Mycie zębów na wysokich obrotach
17 czerwca 2017
Pokaż wszystkie

Ciąża to upragniony czas w życiu kobiety. Oczekujemy aż na świat przyjdzie nasze maleństwo. Czasem jednak pojawiają się pewne problemy. Jednym z nich są krwawiące dziąsła.

Dziąsła podczas ciąży są tkliwe i opuchnięte. Zwykle jest to oznaka ciążowego zapalenia dziąseł. Podczas szczotkowania czy używania nici dentystycznej krwawią. Czasem naprawdę mocno. Jest to uciążliwy i bolący problem. Dzieje się tak ponieważ w ciąży naczynia krwionośne rozszerzają się, dziąsła się rozpulchniają. Dlatego między innymi ważna jest kontrola u lekarza dentysty w tym ważnym dla kobiet okresie. Czy jednak można jakoś zapobiec krwawiącym dziąsłom?

Oczywiście najważniejsze są wizyty u lekarza specjalisty. Czasem krwawiące dziąsła mogą być oznaką parodontozy. Stwierdzić to może tylko dentysta. Jeśli jednak to ciążowe zapalenie dziąseł można starać się to załagodzić.
Regularne mycie zębów- to wciąż najważniejsza sprawa. Mimo że jest to bolesne nie można robić tego rzadziej, ponieważ objawy mogą się nasilić. Warto jednak zmienić zwykłą pastę na np. Lacalut activ na krwawiące dziąsła. Pomocny może również okazać się płyn do płukania jamy ustnej np. Corsodyl. Ma właściwości przeciwbakteryjne i ściągające.
Dieta w ciąży również może nam pomóc. Powinna być bogata w witaminę C i wapń. W dostarczeniu odpowiedniej ilości witamin i składników mineralnych mogą pomóc witaminy przeznaczone specjalnie dla kobiet w ciąży. Apteki oferują duży wybór w różnych cenach. Dobrze jest zrezygnować ze spożywania nadmiaru cukru. Pamiętać trzeba że cukier jest nie tylko w słodyczach, ale również m. in. w słodkich napojach gazowanych jak np. popularnej Coca Coli.

Jak widać krawienie dziąseł da się w pewnym stopniu załagodzić. Będąc w stanie błogosławionym należy się cieszyć, a nie się zamartwiać. Warto skorzystać z tych kilku rad. Spróbować nie zaszkodzi, a zawsze może pomóc.

Komentarze są wyłączone.