Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Zepsute zęby niebezpieczeństwem dla całego organizmu
13 kwietnia 2017
Ząbkowanie pełne łez
27 kwietnia 2017
Pokaż wszystkie

Oglądając najbardziej znanych aktorów większość osób nie może napatrzeć się na ich śnieżnobiały uśmiech. Nie ma chyba obecnie nikogo, kto nie marzyłby o zniewalająco białych zębach. Dlatego też coraz większym zainteresowaniem cieszy się wybielanie zębów.

Wiele osób decyduje się na wybielanie zębów za pomocą produktów dostępnych w drogeriach czy aptekach. Obecnie na rynku dostępnych jest szereg produktów, których zadaniem ma być przywrócenie lub nadanie zębom śnieżnobiałego koloru. Trzeba jednak pamiętać o tym, że wybielanie zębów w warunkach domowych nigdy nie przyniesie rezultatów natychmiastowych ani spektakularnych. Produkty do użytku domowego zawierają zazwyczaj bardzo niewielkie stężenie substancji wybielających z uwagi na bezpieczeństwo.

Dlatego też decydując się na wybielanie zębów warto udać się do profesjonalisty, czyli do gabinetu stomatologicznego. Dentysta początkowo sprawdzi stan naszego uzębienia, wykluczy próchnicę czy inne nieprawidłowości oraz dobierze odpowiednią metodę, która spowoduje wybielanie zębów bez szkody dla naszego organizmu.

Pamiętajmy, że wybielanie zębów niewłaściwymi metodami (tak często polecanymi w internecie) może prowadzić do ogromnych problemów z uzębieniem. Nadwrażliwość zębów, zapalenia dziąseł czy starte szkliwo- to tylko niektóre z dolegliwości, które mogą być spowodowane poprzez wybielanie zębów w szkodliwy sposób.

Komentarze są wyłączone.